Pokud už vám připadá fádní pletení, naučte se plstění mykané vlny. Můžete zkusit jehlovou techniku a také tu mýdlovou. Každá má své kouzlo a výsledkem budete potěšeni.
Mykaná vlna se skládá z velmi tenkých vláken, je měkká a načechraná na dotek. Prodává se vyčištěná, a dokonce nabarvená v přadenech. Doslova vyzývá ke kreativitě.
Na mykané vlně je krásné to, že kromě obrovských možností použití při vytváření předmětů, šperků, personalizovaných plstěných kousků do šatníku, je také zdrojem zábavného tvoření a svádí k výzvě.
Obě metody (s jehlou a mýdlem) jsou od sebe odlišné, ale mají podobný výsledek. Pokud chcete získat plstěné podložky nebo koberce, je vhodnější mokrá metoda. K výrobě kuliček nebo trojrozměrných útvarů je zase lepší metoda s jehlou.
• Plstění mýdlem a vodou je velmi jednoduché, i když to vyžaduje určitou přesnost a kompletní základní představu. Mykaná vlněná vlákna jsou vyrobena s požadovaným designem, zvlhčena horkou vodou a mýdlem a ručně třená, aby se zhutnila a spojila dohromady, čímž se získá plstěná.
• Se speciálně upravenou jehlou pracujete suchou cestou. Mykaná vlna se zpracovává speciální zahnutou jehlou.
Pokud pak použijete techniku s mýdlem a vodou, může do zpracování zapojit i odrostlejší děti, které si s tímto teplým, lehkým a voděodolným materiálem užijí spoustu legrace. Naučí se hrát si se svou představivostí.
Plstěním z mykané vlny můžete vyrábět brože a další ozdoby, hračky, srdíčka. Můžete si vyrobit praktické podložky, pelíšek pro domácí mazlíčky, měkké papuče, čepice, dekorace, obaly na deníky, pouzdra, jehelníčky atd.
Způsob zpracování je snadný, i když samozřejmě potřebujete cvik. Proto si pro začátek zvolte jednobarevný malý produkt, než se pustíte do složitějších kombinací. Nakonec si můžete zkusit vyrobit vlastnoručně třeba klobouk a květinové ozdoby na jeho zkrášlení.