Modřín sibiřský Larix sibirica je velmi pevné dřevo, které se vyznačuje nádhernou strukturou i barevnou škálou. Je to optimální materiál pro ty, kteří preferují kvalitu a požadují co nejdelší životnost produktu, jenž bude z modřínu vyroben. To všechno mu zajišťuje vysoká hustota dřeva (roste pomalu) a obsah pryskyřic se specifickým složením – modřín je tak dokonale zabezpečen proti hnilobě. Oproti ostatním dřevinám je až dvojnásobně odolný, a to i pod vodou, anebo ve vlhkých oblastech s častými dešti. Vždyť se také modřín odedávna používal na vodní stavby i jako střešní krytina. Dnes je využíván zejména jako stavební řezivo, fasádní materiál a na dřevěné terasy.
Terasová prkna ze sibiřského modřínu a modřínové hranoly jsou vynikající volbou. Nepleťte si však modřín sibiřský s modřínem evropským. Ten je jen o něco málo tvrdší než smrk, avšak ten sibiřský se svou pevností a odolností podobá spíš dubu. Navíc sibiřský modřín může být používán i bez povrchové úpravy, neboť obsah pryskyřic to umožňuje – dřevo je jimi chráněno. A proto je dřevo modřínu sibiřského vhodné na pergoly z trámů, na ploty, venkovní obklady a venkovní dřevěné terasy; odolnost vůči vlivům počasí, teplotním výkyvům i vlhkosti, ale i dalším škodlivým faktorům je až neuvěřitelná. Některé zdroje uvádějí, že životnost venkovních produktů z modřínu je i více než sto let.
Modřínové dřevo z Larix sibirica na výrobu terasy se poměrně snadno opracovává. Oproti evropskému druhu je i méně sukovité. Jako další výhoda se uvádí, že dřevo je jemné a je velice příjemné po něm v létě chodit naboso. A v horkých dnech vás do bosých chodidel nebude pálit, protože neakumuluje teplo – na rozdíl od dlažby, která je na slunci přímo rozpálená.
Pro zachování původní barvy se přece jenom doporučuje terasová prkna a hranoly ze sibiřského modřínu vždy za 2 – 3 roky napustit speciálním olejem.